Ważne: Strona www.projektyue.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

 

 


 

Zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego w celu usprawnienia i poprawy, jakości miejskiej komunikacji zbiorowej w Krakowie – część I i II”

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet 6 Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

 

 

 

Cel główny projektu: Poprawa, jakości usług transportu zbiorowego w obsłudze mieszkańców Krakowa poprzez odnowę parku taboru tramwajowego. Realizacja tego zadania pozwoli poprawić, jakość usług transportu zbiorowego, m.in. poprzez podniesienie komfortu podróżowania, zwiększenie niezawodności przewozów tramwajowych, przyczyniając się do zwiększenia atrakcyjności gospodarczej regionu i kraju oraz dostosowanie systemu transportowego do obsługi osób niepełnosprawnych.

 

Celem rzeczowym projektu jest zakup taboru tramwajowego przeznaczonego do obsługi przewozów pasażerskich w Krakowie.

 

 

Planowane efekty: W wyniku projektu zakupionych zostało 50 szt. niskopodłogowych tramwajów o długości 33,4 m  i pojemności 11 250 osób.

 

 

Projekt przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego Krakowa poprzez poprawę jakości podróży komunikacją zbiorową. Nastąpi wymiana starego taboru na nowe niskopodłogowe tramwaje. Dzięki zakupowi niskopodłogowych tramwajów poprawie ulegnie dostępność transportu publicznego dla osób niepełnosprawnych, starszych czy podróżujących z dziećmi. Nowoczesne wyposażenie wagonów, m.in. klimatyzacja, system informacji pasażerskiej oraz monitoring wizyjny, wpłyną na wzrost bezpieczeństwa i komfortu podróży. Osoby narażone na bariery techniczne będą miały możliwość sprawnego, wygodnego i szybkiego przemieszczania się po Krakowie.

 

Wartość całkowita projektu: 447 187 114,80 PLN;

 

Wartość przyznanego dofinansowania: 124 860 000,00 PLN

 

 

 

Jak sygnalizować potencjalne nieprawidłowości lub nadużycia w PO IiŚ 2014-2020?

 

Instytucja Zarządzająca  PO IiŚ wdrożyła i udostępniła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Mechanizm umożliwia zgłaszanie nieprawidłowości poprzez adres e-mail:  naduzycia.POIS@mir.gov.pl  lub specjalny formularz znajdujący się na stronie internetowej: https://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci.

 Powyższe rozwiązanie przyczyni się do realizacji Programu i ułatwi zgłaszanie nadużyć, mogących mieć negatywny wpływ na jego przebieg.

 

Więcej informacji na temat mechanizmu znajduje się na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków
powered by: CMS Edito realizacja: Ideo