Ważne: Strona www.projektyue.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

undefined

 

 

Projekt SPUTNIC (Strategies for Public Transport in Cities) jest inicjatywą badawczą, mającą na celu analizę aktualnej sytuacji w zakresie rozwoju transportu publicznego w miastach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości transferu sprawdzonych rozwiązań, które mogłyby zostać wdrozone w miastach Europy Wschodniej i Centralnej, gdzie budżet na transport publiczny jest znacznie bardziej organiczny. 

 

SPUTNIC podejmuje próbę znalezienia odpowiedzi na wyzwania i problemy branży komunikacji publicznej. Uczestnicy projektu pracują w czterech grupach roboczych, zajmujących się następującymi tematami:

  • organizacją rynku;
  • relacjami z pasażerami;
  • zarządzaniem przedsiębiorstwem
  • kwestiami związanymi z taborem, infrastrukturą oraz sprawną realizacją zadań przewozowych.

 

Projekt SPUTNIC jest realizowany w ścisłej współpracy z biegłymi w komunikacji publicznej fachowcami, posiadającymi zarówno wiedzę teoretyczną jak bogate doświadczenie zawodowe. SPUTNIC pomaga osobom zajmującym się komunikacją publiczną w przewidywaniu i pokonywaniu problemów, rekomendując sprawdzone rozwiązania, mające na celu poprawę komunikacji zbiorowej.

 

Projekt jest realizowany w ramach Szóstego Programu Ramowego „Integrowanie i wzmacnianie obszaru badań europejskich”. Jego realizacja jest wyznaczona na lata 2006-2009.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków
powered by: CMS Edito realizacja: Ideo