Ważne: Strona www.projektyue.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

 

 

 

 

Dzięki Krakowskiej Karcie Miejskiej pasażerowie mogą łatwiej i szybciej kupić każdy rodzaj biletu uprawniający do korzystania z komunikacji publicznej w Krakowie. Dzięki posiadaniu elektronicznej karty nie trzeba już bowiem stać w kolejce, aby kupić bilet okresowy. KKM można bowiem doładować samodzielnie w jednym z 60 automatów, które stoją na krakowskich ulicach. Pasażerowie mogą w nich wykupić bilet na dowolną liczbę miesięcy, dowolny numer linii, począwszy od dowolnego dnia miesiąca i o dowolnej porze dnia i nocy.

 

Z tego udogodnienia mogą także korzystać krakowscy studenci posiadający Elektroniczną Legitymację Studencką, na której w automatach można zapisać bilet okresowy. Dzięki temu zamiast trzech kart: biletu, legitymacji studenckiej i legitymacji MPK do biletu okresowego, mogą podróżować na jednym dokumencie, właśnie ELS.

Oprócz tego w automatach krakowianie i turyści mogą dostać również wszystkie rodzaje biletów jednorazowych i czasowych. Dostępne są w nich także informacje turystyczne. Wystarczy na ekranie dotykowym wybrać odpowiednią opcję, aby dowiedzieć się m.in. jak funkcjonuje krakowska komunikacja miejska, gdzie jest strefa płatnego parkowania oraz jakie wydarzenia kulturalne aktualnie odbywają się w Krakowie. Te informacje są wyświetlane w pięciu językach, m.in. w języku angielskim i niemieckim.

Warto również dodać, że w automatach są zamontowane czytniki kart płatniczych umożliwiające zapłatę za bilet wszystkimi rodzajami kart.

 

Wydawanie KKM pasażerom rozpoczęto 1 września 2007 roku. Od tej pory cieszy
się ona ogromnym zainteresowaniem krakowian i studentów.

 

W ramach projektu KKM zostało zakupionych:

- 300 tys. zbliżeniowych kart Mifare.

- 60 sztuk automatów do obsługi karty miejskiej

- 80 sztuk urządzeń do kontroli ważności kart

 

Wartość projektu wyniosła 9 927 390,00 zł brutto (7 360 000,00 zł netto). Dofinansowanie z UE wynosiło 5 520 000,00 zł.


 

Projekt był współfinansowany z Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej
w ramach Programu Operacyjnego ZPORR, działanie 1.1.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków
powered by: CMS Edito realizacja: Ideo