Ważne: Strona www.projektyue.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

 

  
 

 

"Zakup 50 autobusów elektrycznych zeroemisyjnych do obsługi systemu Komunikacji Miejskiej  w Krakowie"

 

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet 6 Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

 

Cel główny projektu: Celem głównym projektu jest m.in. ograniczanie emisji zanieczyszczeń komunikacyjnych  i CO2, poprzez zwiększenie udziału przyjaznego środowisku transportu publicznego w obsłudze mieszkańców aglomeracji krakowskiej. Zakup zeroemisyjnych autobusów elektrycznych, spowoduje rozwój nowoczesnego transportu miejskiego, znacząco wpłynie na jakość życia w mieście oraz poprawi wizerunek Krakowa jako miasta ekologicznego.

 

    

Celem rzeczowym projektu jest zakup taboru autobusowego przeznaczonego do obsługi przewozów pasażerskich w Krakowie.

 

   

Planowane efekty: projekt obejmuje zakup 50 szt. autobusów przegubowych, elektrycznych wraz z ładowarkami typu plug-in.

 


Nowe autobusy elektryczne będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej, platformy ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach oraz bezemisyjny system ogrzewania. Będą wykorzystywane na czterech liniach 144, 173, 179 i częściowo 503, kursujących przez Aleje Trzech Wieszczów, a więc w rejonie miasta, gdzie odnotowywane są największe przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.

 

  

Wartość całkowita projektu: 158 774 550,00 PLN;

 

Wartość przyznanego dofinansowania: 109 692 500,00 PLN

 

 


Jak sygnalizować potencjalne nieprawidłowości lub nadużycia w PO IiŚ 2014-2020?

 

 

Instytucja Zarządzająca  PO IiŚ wdrożyła i udostępniła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Mechanizm umożliwia zgłaszanie nieprawidłowości poprzez adres e-mail:  naduzycia.POIS@mir.gov.pl  lub specjalny formularz znajdujący się na stronie internetowej:

 

https://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci. Powyższe rozwiązanie przyczyni się do realizacji Programu i ułatwi zgłaszanie nadużyć, mogących mieć negatywny wpływ na jego przebieg.

  

Więcej informacji na temat mechanizmu znajduje się

na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków
powered by: CMS Edito realizacja: Ideo