Ważne: Strona www.projektyue.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

„Zakup niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów oraz stacjonarnych automatów KKM do sprzedaży biletów, w celu obsługi linii aglomeracyjnych”

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – ZIT.

Cel główny projektu: Zwiększenie udziału niskoemisyjnego transportu zbiorowego na obszarze aglomeracji krakowskiej – Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz poprawa jakości usług transportu publicznego wraz z ograniczeniem negatywnego wpływu transportu na środowisko

Wartość całkowita projektu: 175 570 727,88 PLN;

Wartość przyznanego dofinansowania: 115 718 400,00 PLN

Opis projektu:

Projekt polega na zakupie 107 niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów oraz 12 stacjonarnych automatów biletowych i składa się z następujących zadań projektowych:

Zadanie 1

Zakup niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów zasilanych olejem napędowym

W ramach zadania planowany jest zakup autobusów z silnikiem Diesla spełniających normę emisji spalin min. Euro 6, w tym 60 autobusów standardowych o długości 12m i 15 autobusów midi .

Zadanie 2

Zakup niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów hybrydowych

W 12 autobusach hybrydowych mają być zastosowane równoległe lub szeregowe układy hybrydowe z systemem magazynowania energii. Energia zmagazynowana w bateriach powinna umożliwić przejazd autobusu na odległość co najmniej  1 km.

Zadanie 3

Zakup stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów KKM

Planuje się zakup 12 sztuk automatów KKM kompatybilnych z systemem MPK poprzez możliwość zapisu na karcie MKA biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Zadanie 4

Zakup niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych

Planuje się zakup 17 autobusów elektrycznych standardowych o długości 12 m oraz 3 autobusów przegubowych. Pojazdy elektryczne mają być dostosowane do ładowania w systemie PLUG-IN oraz za pomocą pantografu ze stanowiska dedykowanego do tego typu pojazdów. Zmagazynowana energia trakcyjna ma zapewnić przejechanie w warunkach miejskich min. 100 km bez dodatkowego doładowywania akumulatorów.

Zadanie 5

Zakup systemu ładownia autobusów elektrycznych

W skład systemu ładowania autobusów wchodzić będą stanowiska ładowania akumulatorów trakcyjnych zlokalizowanych w punktach dostępu energii elektrycznej dużej mocy w miejscach dyslokacji autobusów elektrycznych.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków
powered by: CMS Edito realizacja: Ideo